Čerstvej rozhovor, kterej toho moc novýho nepřináší, my stráňofilové už většinu informací z toho dávno víme, ale nezaškodí si osvěžit paměť, že :) Ale jo, nějaký novinky se dozvíte... třeba o tom novym seriálu, co se chystá na léto ;)

zdroj fotky: Milan Malíček, Právo
Plzeňský deník - Králova řeč.jpeg
  No jo, tak to vypadá, když se pár známejm zmíníte, že se chystáte do Prahy na generálku Královy řeči - najednou objednáváte místo dvou lístků pět a pak vás napadne, co kdyby chtěl ject ještě někdo a neví vůbec o tý možnosti - tak se vytvoří událost na FB, ve skupině fanoušků a už to jede :) Nakonec Vás cestuje 11 a vy máte nervy, aby všechno klaplo, všichni dorazili na místo a všechno bylo oukej! Takže jak článek hlásá, dopadlo to na výbornou, jenom nám kulturní zážitek trošku kazili důchodci, kteří tvoří tak 95% návštěvníků veřejných generálek v Divadle pod Palmovkou - ono neni divu, když jsou generálky dopoledne, že... No a to byl taky nejspíš důvod toho, proč pár jedinců usínalo i při Martinově hlasitém projevu!!! Holt dopoledne je dopoledne a když jste každej den zvyklej jít po obědě spát, tak se nedá nic dělat a usnete ať jste kdekoliv! Holt zvyk je železná košile.
Ale i tak to bylo super - když si umíte vybrat super společníky na cestu vlakem, tak máte o zábavu postaráno :) A že já mam fakt vtipný známý, viď Vlasto! :D  
charita má smysl, když je určená konkrétní osobě nebo projektu... ráda pomůžu tam, kde vidim, že si toho váží a jsem dojatá z pohledu na rozesmátou tvář obdarovaného, pro kterého tako konkrétní pomoc znamená víc než si jenom dokážu představit... nic vám nenahradí ten pocit sounáležitosti a vědomí, že si pořád dokážeme navzájem pomáhat...
sem se rozjela, já vim, ale občas trocha vážnosti nezaškodí, ne? :)
zdroj fotky: můj skvělej boss - Honza Šiman
Pomozte svému divadlu - obrázek

Pomozte svému divadlu - obrázek

Mrkněte na info a taky video k nové kampani na podporu regionálních divadel... Martin hlavní hereckou tváří, takže má na triku i video, ve kterém vás seznámí s celým problémem... ať žijou regionální divadla, protože v těch přece začínaly naše největší herecký hvězdy!!!

zdroj foto: web kampaně
Festival DIVADLO v Plzni - obrázek

Festival DIVADLO v Plzni - obrázek

Tak sem původně chtěla napsat, že nestíham psát, tak sem hodim jenom odkaz, ale dneska v rádiu probírali téma: V čem nejčastěji lžete... a já si uvědomila, že lžu...sama sobě, to neni tim, že bych nestíhala, ale protože sem lííííínáááá!!! V tom je to, no ale článek sem myslim napsala dlouhej, akorát na ofiko stránkách a protože si myslim, že se mi docela poved, tak už bych asi nic lepšího sem nevymyslela... no, a to je čistočistě svatá pravda, přisaham!!! :)

zdroj foto: oficiální web Mezinárodního festivalu Divadlo
Occamova břitva - obrázek

Occamova břitva - obrázek

A ještě jedno natáčení tady, to už teda skončilo, ale to neva, ne. Jo a vysílat by se prej mělo do konce letošního roku... tak uvidíme

autor fotky: Rostislav Šimek
Ženy, které nenávidí muže - obrázek

Ženy, které nenávidí muže - obrázek

...nestíham to sem přidat jako regulérní článek, tak aspoň takhle...

zdroj fotky: česká televize
Video z nahrávacího studia - obrázek

Video z nahrávacího studia - obrázek

Půlka prázdnin už je skoro za námi a Martin ani v těchto dnech nezahálí a pracuje na dalších audio projektech. Co je super, protože takhle budeme mít co poslouchat až do vánoc :) I když zrovna tuhle audioknihu bych já asi nepořídila... ale kdoví. Nikdy neříkej nikdy, že ano ;)
Tak já už vás nebudu napínat a koukněte jak to vypadá když jede motorkář do práce :D Jo a je tam i minirozhovor a z dobře informovaného Martinova blízkého okolí (hehe:) vim, že se chystá ještě jedno video s delšim rozhovorem... tak pěknou zábavu Stráňata!

zdroj fotky: ACTMedia
Plaketu Bohumila Kulhánka udělovanou občanům města Plzně, kteří se proslavili v oboru lékařském, hereckém, vědeckém a podnikatelském. Letos byla tato cena udělena také Martinovi a to na konci června při každoroční akci na Borské přehradě v Plzni nazvané Balonová show.

zdroj foto: Facebook akce Balonova show
balonova show 2012.jpg
balonova show1.jpg
balonova show2.jpg
balonova show3.jpg
balonova show5.jpg
ocenění 1.jpg
ocenění 2.jpg
     Tak, v sobotu 23.června měli diváci plzeňského DJKT možnost shlédnout poslední premiéru činohry v této sezóně, a sice hru Pygmalion anglického dramatika G. B. Shawa, která byla inspirací světově proslulého muzikálu My Fair Lady.
      Do hlavních rolí obsadil režisér Juraj Deák Martina Stránského a novou posilu plzeňské činohry Markétu Frösslovou. Osobně jsem hru ještě neviděla, šetřím si ji na září, ale první recenze je již na světě a není vůbec špatná :)  No, uvidíme, co na premiéru řeknou také právoplatní kritikové - jejich recenze jsem zatím nikde nenašla.
      Tak si přečtěte alespoň tu od Petry Boltíkové ze serveru Studentpoint.cz
... tady trochu zvláštní rozhovor - zvlášť pasáž se synem Zuzany Slavíkové - ale chápu, že je těžký dělat inteligentní rozhovor, když je člověk nervózní, což slečna očividně byla :) Nemyslim to ve zlym.. moc dobře to znam z vlastní zkušenosti ;)
   No nic, Martin zhruba tak na 12. minutě a tam už slečna tolik nervózní nebyla :)
Článek o tom, že Martin nezahálí a zásobuje nás stále novými a novými audioknihami, které se těší velké oblibě. Njn, holt ten Stráňův "hlas jako zvon" má něco do sebe, viďte ženy ;) a muži samozřejmě taky... :)
Na Facebooku probíhají soutěže o audioknihy, tak neváhejte a pokud ještě nejste členy, napravte to co nejdříve.... Martin Stránský (Official)
Dotazník ze dne 3.6.2012 - obrázek

Dotazník ze dne 3.6.2012 - obrázek

Jaká tvoje filmová role se ti nejvíc líbila? Kristýna
Všechny :)
Na čem ulítáváš? Třeba muzika...
Tak muzika určitě, pak třeba playstation - i když doby, kdy jsem hraním strávil celou noc už jsou pryč, iPad a tak...
Kdybych se chtěla podívat do Jihlavy, co bys mi doporučil abych navštívila? A proč?
Kostel sv. Jakuba, divadlo, Parkán, Heullos (městský park) a projít si celý starý centrum...
Nebydlel jsi ve Dvorcích u Jihlavy? Daniela
Nebydlel
Kdo nebo co ti v poslední době udělalo radost?
Chalupa
A kdo nebo co tě v poslední době naopak naštvalo?
Na nic zásadního si nevzpomenu. Jsem teď poslední dobou v pohodě :)
Jak se těšíš na prázdniny? Trávíš je radši v ČR nebo v zahraničí?
K moři se podívám rád, ale letos budeme prázdniny trávit na chalupě, možná se podíváme na Moravu a Slovensko.
Jaké je tvoje oblíbené místo v Plzni? Kamila
Náš byt :)
 Jaký je tvůj oblíbený český film?
...těch je, třeba Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny, Homolkovi nebo S tebou mě baví svět
Věříš v lásku na první pohled?
Jo, nemyslim, že je to něco takovýho, aby se mi to nemohlo stát.
Kterou roli z těch současných plzeňských máš nejradši a proč?
Ty, se kterýma se nejvíc peru, takže Macbeth a Abel Znorko ve Variacích.
Když v divadle hraješ nějakou dramatickou scénu, dokážeš vnímat okolí nebo jsi v tu chvíli jenom tou postavou a okolí nevnímáš?
Jak kdy, někdy je těžký nevnímat, co se kolem tebe děje. Třeba právě při Enigmatických Variacích, když se lidi baví v první řadě...
Chtěl bych se Martina zeptat jestli v
Dr. Housovi-série:2, díl:24-Příčina neznámá
(Díl je o tom jak House postřelí chlap, se kterým je House poté na pokoji a na konci dílu zjistíme, že celý je to nakonec pouze představou)
Při diferenčce s týmem(která je ve městě před fastfoodem, kdy House sedí na kapotě auta), kdy postupně změnami hlasu imitoval postupně Foremana, Chase a Cameronovou. A právě u ní řekl tenounkým hláskem:"Spíš, byl by mrtvý". Zajímalo by mě, jestli jste při této větě použil helium a pokud ano, tak čí to byl nápad :-) Štěpán
Pokud si dobře vzpomínám na ten díl, tak určitě jsme helium nepoužili. Všechno se dabuje "na hubu". Jenom občas se používá plastový kelímek, kdy mluvím do něj.
Koukáš někdy na Facebook? Myslím na stránky Martin Stránský (Official)? Holky by zajímalo, jestli si čteš někdy ty příspěvky a komentáře :)
Sem tam se kouknu... někdy to bejvá hodně vtipný, hlavně ty dedukce :)

Nový pšeničný pivko Fénix - obrázek

Nový pšeničný pivko Fénix - obrázek

29.2.2012 se v Plzeňskym Prazdroji narodilo nový pšeničný pivko Fénix a musim říct, že je dobrý, dokonce moc dobrý :) No ale proč o tom píšu tady... tak sem tak koukala na reklamu k týhle novince a tu celou namluvim Martin, takže proto! Ale taky prostě proto, že ty videa jsou zajímavý - jsou to experimenty jak skupina působí na jedince, tak mrkněte na odkaz a možná zjistíte, že se občas chováme fakt jak velí stádo aniž bychom přemejšleli :)

ps: já bych se teda asi zula ;)

foto: www.fenixinspiration.cz
Tramvaj - generálka - obrázek

Tramvaj - generálka - obrázek

Tak sem včera navštívila veřejnou generálku Tramvaje do stanice Touha... a musim říct, že dobrý... sice až tak od půlky, ale dobrý. No ale co nás s holkama dostalo, byl ten sjezd pražských důchodců, co šli s náma na generálku :) Pravda, čekaly sme to, ale konečná účast nás stejně překvapila :) A je to jako s malejma dětma, pořád běhají na záchod, no běhají... :D
Tramvaj do stanice Touha - obrázek

Tramvaj do stanice Touha - obrázek

... a co říká Martin o své postavě - Stanleym?
AHA rozhovor  - obrázek

AHA rozhovor - obrázek

rozhovor Stransky.pdf  3.42MB
tak je tu ta horká novinka... doufam, že se mi ten souborek nahraje a pude spustit, jinak bych to musela hodit jako odkaz na ofiko stránky...
ale každopádně řádně si přečtěte, protože to je zase asi na dlouho poslední rozhovor :) Martin dává rozhovory v takovejch různě se měnících obdobích :)

zdroj: Nedělní Aha ze dne 4.3.2012, autor David Laštovka, foto: Aha! Alexandr Malachovský
mrkejte na to!!! todle je horká novinečka, teda vlažná, protože horká příde o chvilinku později :)
audiokniha o životě Steva Jobse - to už sem psala, ale že je k ní i audiorozhovor, to sem se dozvěděla teprve před chvílí a to díky fejkbuku - díky Bohouši :)
No a vy už klikejte na odkaz

zdroj foto: ADK-Prague
teda ten nadpis je ale blbej, očima divačky - očima asi koho jinýho v divadle, že jo :) nevadí, jednou si dole, jednou nahoře, že jo... příště budu mít mega boží nadpis ( já už asi blbnu, tohle vyjadřování, to přece nejsem já!!! ale jak zpívá Bára Poláková v Krávě - "jak se ale bránit můžu, sem cílová skupina") zase melu kraviny, pardon :( tak už mrkněte na odkaz...

zdroj foto: DJKT Plzeň
Životopis Steva Jobse - obrázek

Životopis Steva Jobse - obrázek

Už ve středu 29.2.2012 vychází audiokniha Životopis Steva Jobse...no, že by mě to kdovíjak trhalo játra se sice říct nedá, ale proti gustu... že jo :)
Takže kdo chcete, už ve středu můžete stahovat na www.audioteka.cz za 299,-Kč a potom o stovku dráž můžete kupovat i fyzicky :)

zdroj foto: odkaz viz výše
Martin Stránský se před pár dny stal patronem Sportovního klubu vozíčkářů Praha... určitě koukněte na odkaz, najdete tam tiskovou zprávu s podrobnostma o patronaci a taky si můžete přečíst něco víc o tom jak zdravotní hendikep rozhodně nemusí znamenat konec aktivního života. A můžete třeba tuhle organizaci i podpořit...
Rozhovor pro rádio SeeJay - obrázek

Rozhovor pro rádio SeeJay - obrázek

hola, hola :) novinka nejnovinkovatější i když docela stará :) rozhovor na rádiu SeeJay proběhnul sice už v srpnu loňskýho roku, ale to vůůůbec nevadí :)) tak si ho pustťe a pokud nemáte rádi taneční hudbu, tak vás upozorňuju, že budete hodně přetáčet :)

zdroj fotky: web rádia SeeJay
Muži, kteří nenávidí ženy - obrázek

Muži, kteří nenávidí ženy - obrázek

A máme tady opravdovou lahůdku :)
Už před vánoci vyšla první část trilogie Milénium švédského novináře a spisovatele Stiega Larssona jako audiokniha. Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem oceňovaného detektivního románu, který se v poslední době těší velkému zájmu a dočkal se již druhého zfilmování. No a protože jsme na stránkách Martina Stránského, tak většina z vás už jistě tuší, jakým způsobem se Martin v týhle věci angažuje :) Bingo! Martin nám tenhle příběh převypráví svym nenapodobitelnym charismatickym hlasem! A já vám tu dneska přinášim odkaz na stránky, kde najdete víc informací o týhle výýýborný záležitosti :) Můžete si tu přečíst podrobnosti o samotný audioknize, o autorovi, Martinovi nebo možnosti získání 2CD Muži, kteří nenávidí ženy...


zdroj foto: www.dragontattoo.cz
hahááá... můj dvorní sledovatel a hlásič novinek... maminka, vysledovala další libovku :)  regionální televize Plzeňského a Karlovarského kraje R1 ZAK začala nově vysílat 15.ledna 2012 a hned mezi prvními hosty jejich pořadu Studio Z byl Karel Gott!!! tak tady máte odkaz na rozhovor s nim...
:D :D :D jasný, Kája by byl určitě taky zajímavej host, ale to by nás až tak nebralo, že jo... dobrá, dobrá... tak tedy nebyl to Kája, ale Stráňa, omlouvam se za malej a dost blbej džouk :) i když já se tady teď bavim nad představou vašich překvapenejch tváří: "co?! dělá si prd.. jakej Kája Gott sakra?!..."
tak skočte na minutu 14:52 a všimněte si jak hned ze začátku Martin kouká do kamery... to nás Stráňofily zdraví :D teda, myslim... toužebně doufam... přeju si to :D já vim, už mlčim ;)
Tak mam tu parádní odkaz :) Loni v listopadu byl Martin hostem v c.k. Divadlo Pluto v Plzni na besedě pojmenované Klubový prokuk. Pořadem provázel Pavel Kikinčuk, který splečně s manželkou tomuhle divadlu šéfuje. No a byl tam taky Český rozhlas, který to pěkně natočil a teď to dal i na net - takže si můžete záznam poslechnout dneska i vy :)
a je na co se těšit :) Zazní historky z DAMU, trapas i vtipy !!! Snad poprvý co sem Martina slyšela vyprávět vtipy... :)
a nakonec perlička jak jsem k záznamu přišla já - to si takhle jednou v sobotu hezky spinkam, když mi najednou probudí telefon, tak to rozespalá zvednu a tam Stráňa něco vypráví... tak procitnu a říkam si jestli se mi to nezdá, ale nezdálo a já pak slyšim svojí mamku, jak mi říká, jestli to slyšim :D tak takový sem měla probuzení v sobotu v půl dvanáctý dopoledne :D
Tramvaj do stanice... - obrázek

Tramvaj do stanice... - obrázek

chystá se nové představení - v divadle pod Palmovkou :)

Tennessee Williams:
TRAMVAJ DO STANICE TOUHA
Drama o touze po věčném mládí, štěstí a právu na porozumění

Strhující drama vášní a tužeb, které se dotýká i těch nejskrytějších oblastí lidských duší. Jak titul napovídá, je především hrou o touze, která někdy udržuje člověka „nad hladinou“, ale  jindy vede k pouhému poblouznění. V jižanském prostředí, kde jsou podle představ autora všechny lidské vášně přirozenou součástí života, se odehrává drama několika postav, které jsou okolnostmi nuceny k sobě i přes propastné rozdíly hledat cestu. Jádrem hry je střet mezi vyhraněně mužským a vyhraněně ženským světem: Stanley, který na vše reaguje svou tělesností, je nucen se pokoušet o soužití s přecitlivělou, stárnoucí a alkoholu propadající jižanskou kráskou Blanche. Divoký a emocemi všeho druhu přetékající souboj pohlaví, povah i přístupů k životu se nám zjevuje v mnoha podobách, aby nakonec přešel v erotické třeštění, a skončil ve chvíli, kdy jedna ze stran nedobrovolně opustí pomyslné bojiště. Podle Williamsovy úspěšné divadelní hry vznikl v režii Elii Kazana slavný film, který získal čtyři Oscary. Jistě není bez zajímavosti, že z  filmu musely být pod nátlakem cenzury vystřiženy scény zachycující emotivně a eroticky vypjaté situace … Režisérem představení bude významný slovenský herec a režisér Emil Horváth, jehož inscenace Mannova a Mnouchkinové Mefista sklidila v minulé sezoně v Divadle pod Palmovkou velký úspěch.

Premiéry: 5. a 13. dubna 2012

zdroj: web Divadla pod Palmovkou
jj, to se tak pěkně čte :) mam za dobrej pocit, že sem udělala něco dobrýho pro svoje myšlenkový mozkový buňky :D takovej docela těžkej, ale hrozně zajímavej text :D
Macbeth - obrázek

Macbeth - obrázek

Tragédie Macbeth vznikla roku 1606, v těsném  sousedství Krále Leara a Othella, ve vrcholném období Shakespearovy tvůrčí dráhy. Ve všech případech jde o obraz rozpadu silné osobnosti. Vojevůdce Macbeth, bratranec skotského krále, je na začátku stejnojmenné Shakespearovy tragedie dítětem štěstěny. Jeho obliba vzroste ještě po tom, co rozhodne svou mimořádnou statečností důležitou bitvu. Ale věštba čarodějnic, že se stane králem, a ctižádost jeho ženy, lady Macbeth, způsobí, že propadne klamné představě o vlastní velikosti. Shakespeare v bohatých, dynamických  básnických obrazech zachycuje propad morálního cítění Macbetha i jeho choti. Soulad s řádem světa postupně nahrazuje svévole a chaos. Rozpad osobnosti v čele státu má za důsledek destrukci celé společnosti. Macbeth představuje jednu z nejsugestivnějších, nejsevřenějších, ale i nejkrutějších her. Od poslední inscenace tohoto dramatu v plzeňské činohře uplynulo plných 48 let.

zdroj: djkt-plzen.cz
Když je na co vzpomínat - obrázek

Když je na co vzpomínat - obrázek

rozhlasový pořad Vladimíra Bernáška na Českym rozhlase 2 - Praha, kde byl Martin hostem teď celkem nedávno - 13.listopadu 2011 a povídali si o všem možnym - taky hodinovej záznam, že jo...to posloucham zrovinka teďko a řeší šminkování v divadle :D

zdroj: fotka z časopisu Naše Jihlava - v kostýmu Cyrana

Proč jsem navštívil(a) tyhle stránky?

ze zvědavosti (2504 | 20%)
ani nevím (2411 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one