titulní strana plzeňské Sedmičky.pdf  895.46kB
V novém čísle plzeňského týdeníku Sedmička vyšla recenze na novou divadelní hru Antonína Procházky - Ve státním zájmu.
zdroj: www.mf7.cz
parádní fotečky... zvlášť ta vysmátá u dveří :-))  děkuju za odkaz elce, díky
Teď jsem někde četla, že je pro herce lepší poloprázdné spokojené hlediště než plné divadlo nespokojených diváků. A dokonce myslim, že to říkal Martin Stránský, ale ten, co má angažmá v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Jestli je to pravda, tak v neděli 3.5. 2009 byli herci plzeňského DJKT spokojeni. Moc se nás v hledišti nesešlo, ale zato se nám to líbilo:-)

        Klasiku moc nemusim, natož tu ruskou, ale tahle hra mě docela potěšila. Nebyl to Shakespeare, to je jasný, ale tak úplně hrozný to taky nebylo. Nejlepší byla scéna, kdy se Štěpánka Křesťanová jako Sonja opije a pak se směje na celé kolo :-D (No a tady je přesně vidět, co mě rozesměje... alkohol, já sem hrozná :-))
       
        Dobrý to bylo:-) Díky vám všem co jste se na této inscenaci podíleli...

Martin v roli Merkucia.... a doufam, že bude větší šance dostat se na představení do prvních řad, protože na Zkrocenku je to fakt bída, teď sem se snažila sehnat lístky na duben a vypadá to, že se mi to povede až na květen, docela síla, takže kdo se chystáte na Zkrocení zlé ženy, shánějte lístky hodně dopředu, teda jestli chcete někam dopředu, na balkon a do zadních řad je seženete v pohodě, ale to neni ono ;-)
Cyrano z Bergeracu - obrázek

Cyrano z Bergeracu - obrázek

Ředitel Divadla pod Palmovkou a režisér Cyrana, Petr Kracik o Martinovi řekl: „Martin Stránský, který bravurně zvládl Kukačky, nebo Jagga v Othellovi je ten herec, který může ten pomyslný širák po B. Rösnerovi zvednout a Boris by s tím určitě souhlasil.“ Pana Rösnera jsem v roli Cyrana z Bergeracu bohužel neviděla, Martina ano. Nebudu popisovat celé představení,řeknu vám jenom, že to stojí za to, hlavně konec je skvělej - co se Martinova výkonu týče. Hru vám doporučím, jako ostatně každou, ve které Stráňa hraje:-)
Pod Palmovku se na nového Cyrana přišla podívat spousta hereckých kolegů i z plzeňského Divadla J.K. Tyla a při závěrečné děkovačce, kdy na jevišti stál jen Stráňa jsme mu společnými silami dali jasně najevo co o jeho nové roli soudíme:-) V dobrém, samozřejmě!
No a protože téměř celé divadlo si chtělo Martinovu přítomnost užít i po představení, stala se z divadelní kavárny trochu válka o volný stůl a musim se pochválit, jednu takovou menší bitvu sem vyhrála:-)) Byl to příjemně strávenej večer a Martin byl milej:-)
Zkrocení zlé ženy - obrázek

Zkrocení zlé ženy - obrázek

Tak po delší odmlce jsem opět zde:-) A mam skvělej tip na představení!!! Určitě zajděte na Zkrocení zlé ženy do plzeňského Divadla J. K. Tyla. Nejen, že si užijete skvělých hereckých výkonů, ale na chvíli se přenesete do dob dávno minulých a uvědomíte si, že lidé dělají stále stejné chyby. I kdybych Stráňu nemusela, tak po tomhle zážitku mě dostane. Když sledujete jak s Andreou Černou hru prožívají, věříte jim každé slovo a chcete být na jevišti s nimi, alespoň na chvíli být součástí příběhu. Vynadat Biance, aby se nechovala dětinsky a jejímu otci, aby nevěřil všemu co vidí. (no dobře, možná trochu přehánim, ale když já si nemůžu pomoct:-))) a malá rada na konec - jestli půjdete, vyberte si dobrá místa (první řady a balkon uprostřed:-)), protože postraní balkon... nic moc:( (nepíšou se v postraní dvě n?? doprčic kde mam pravidla:))    zdroj foto: djkt
   
Tak v pátek 3.10. 2008 jsem navštívila inscenaci Divadla pod Palmovkou, Přelet nad kukaččím hnízdem. Můžu všem jenom doporučit, i těm, co neviděli stejnojmený film od Miloše Formana. Patřím mezi ně a i když mě za to moje sestra asi zavrhne, protože to je "klasika, kterou každej viděl nejmíň dvakrát!!!!" :-)), nechystám se ho v nejbližší době zkouknout, protože ta hra mi stačila, aspoň prozatím. Ten konec je fakt drsnej:-(
     A když se vrátim zpátky přímo k pátku, musim říct, že nezaměnitelný smích jedné z předních českých hereček, který se ozýval ze stejné řady, kde jsem seděla i já tomu dodal šmrnc :-)) ne,že by ta hra nebyla sama o sobě chvílemi k smíchu, ale když slyšíte upřímný hlasitý smích, užíváte si tu scénu tak nějak víc... tedá já určitě :))) Takže děkuju Báře Hrzánové za příjemný večer :-) A samozřejmě všem hercům za obohacující umělecký zážitek. A Stráňovi za zpestření večera...:-D kdo jste tam byl, víte o čem mluvim:-))) díky
Páni, lidi, kdo ste byl v práglu na Othellovi, to bylo něco.. .:-) ne, že bych nevěděla o čem ta hra je, ale myslela sem, že když se to jmenuje Othello, tak to bude hlavně o něm, ale přišlo mi, že hlavní rolí byl Jago, teda Martin. A byl skvělej... a Martin Zahálka taky překvapil... no letos se tam prostě sešli samý dobrý herci a když sou i vtipný (nejen v rámci scénáře) je to paráda ;-)v, takže díky  (ježiš, to zas kecam pěkný kraviny, tohle vůbec nejsem jááááá....:-D)
2

Proč jsem navštívil(a) tyhle stránky?

ze zvědavosti (2504 | 20%)
ani nevím (2411 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one