Martin Stránský je od roku 1993 členem činohry Divadla J. K. Tyla v Plzni. Od doby kdy sem nastoupil jako čerstvý absolvent pražské DAMU zde odehrál na desítky dramatických i komediálních rolí.

Mánka v Gazdině robe, Míťu v Bratrech Karamazových, Bifa ve Smrti obchodního cestujícího, Francka v Maryše, Edmunda v Králi Learovi, Hjalmara Ekdala v Divoké kachně, Petra v Příbězích obyčejného šílenství, Algernona v Jak je důležité míti Filipa nebo Bejbyho v muzikálu Šakalí léta.

V poslední době ho na prknech plzeňského divadla můžete vidět v roli Astrova ve Strýčkovi Váňovi, jako Eddieho v Pohledu z mostu, JUDr. Hudce ve Třetím zvonění nebo jako vévodu de Guise v Královně Margot.

Zdroj: Divadlo J. K. Tyla Plzeň

Zkrocení zlé ženy, Přišel na večeři - obrázek

Zkrocení zlé ženy, Přišel na večeři - obrázek

:-) tak na tyhle Vánoce jen tak nezapomenu :-)

 dva dny po sobě jít na Martina do divadla a ještě k tomu na Zkrocenku, kdy jsou herci a hlavně Zdeněk Rohlíček v tak báječnym rozpoložení, že hází jeden "džouk"  za druhym, to se mi už jen tak nepovede... " Stojíte mi na hadrech!" :-D  nebo  "Ty vole, na cos to koukal?!" :-)


Už sem byla potřetí a pokaždý se těšim na pompézní (jiný vhodný slovo mě nenapadlo) příchod Trania alias Lucenzia a jeho: Lamborghini, tortellini, dalajlama a to druhý nevim :( no, parádní to bylo. O výkonech Andrejky ani Martina netřeba mluvit, jako vždycky naprosto dech beroucí pokoukání. A smekám před Tomášem Stolaříkem, i při tý nejdelší a nejrychlejší replice sem rozumněla každý slovo, což se o všech hercích říct nedá. A pořád si pobrukuju to s tou Zubatou... sakra, jak vono to jenom bylo, ne, ja si chci vzpomenout:-(
Pomozte mi někdo. Nemůžu to na netu nikde najít...
No, bylo to suprový pokoukání. Děkuju :-)

A co se druhé hry Přišel na večeři týká - taky dobrý. Fajn hlášky, celkově vtipný, krásný kostýmy. Ale zase do nebe to vynášet nemůžu, za prvý protože tak dlouhej žebřík nemam (já sem tak vtipná :-) a za druhý protože to zase tak úžasný nebylo. Dobrá oddechovka, ale spíš až  tak od druhý poloviny první půlky jestli mě chápete :-) A Martin tam byl jenom chvilku ale zase mu to v tom bílym klobouku hrozně seklo, hm ;-)

No nic, děcka, musim do hajan, ráno brzo vstávam. Tentokrát si spánek dopřeju. Narozdíl od neděle ;-)

Lev v zimě - obrázek

Lev v zimě - obrázek

Tak musim říct, že jdu do sebe. Během 14 dnů dvakrát v divadle :-)
      Včera to byla činohra Lev v zimě. Byla sem na ní zvědavá, ale musim říct, že nijak odvázaná jsem nebyla:-( Divadlo zaplněné asi tak z poloviny a to převážně staršími spoluobčany, což ale docela chápu, protože to byla historická hra...

      Ze začátku jsem si říkala, že tohle nebude můj šálek kávy, ale když pak král Jindřich zařval ( nezakřičel, fakt zařval ;-)) tak sem se narovnala, jakoby zařval na mě :-) A pak sem si ty vypjatý scény užívala, řvali všichni... král Jindřich, Richard Lví srdce, Jan, Bohumír, Eleonora i Alice zvýšila hlas :-)) ( a tady je zase vidět proč chodim do divadla, na Strýčkovi Váňovi se mi líbila scéna opilé Sonji, tady zase jak všichni pěkně řvou, já sem fakt hrozná :-D) Ale překvapil mě konec, takhle brzy sem ho nečekala.

     Ale když to shrnu, musim uznat, že dobrý. Fakt, že jo... A taky ty kostýmy a kulisy - teda jedna - ten červenočernej závěs, ten bych chtěla doma :-)
Informace o nové premiéře činohry DJKT. I s fotkama :-)
Jako naprostý šílenci - obrázek

Jako naprostý šílenci - obrázek

Tak jsem ve středu 25.11. dala kamarádce k svátku kulturní zážitek (chudák papoušek, viď Káťo:-D) a zároveň jsem si odškrtla další čárku na seznamu Martinových her, který jsem ještě neviděla. Navíc jsem poprvý navštívila Divadlo v Klubu a musim říct, že malý scény mají úplně jinou atmošku než klasický velký scény. Lepší:-) A když si (nevědomky) vyberete židli na kraji řady, může vás potkat docela příjemný překvapení... protože se na malých scénách využívá každého prostoru, může se stát, že herci "zabloudí" i přímo vedle vás. Je to sice trochu náročný na krční páteř :-) ale...;-)
Představení je klasicky americký. Teda aspoň mi to tak přišlo. Dva znuděný postpuberťáci (Zdeněk Rohlíček a Jan Maléř) tráví volnej čas u filmů nebo videoher plnejch násilí a zbraní. Když se jednou nudí, vkradou se do domu svého oblíbeného herce, producenta a scénáristy v jedné osobě (Martin Stránský) a jeho přítelkyně herečky (Andrea Černá). V průběhu večera se z obou kluků stanou teroristé (tohle pojmenování používám, protože vystihuje jejich chování, nikoliv, protože je oblíbené právě v Americe), kteří své filmové hrdiny zadržují v jejich domě. Původně nevinná hra se vyostřuje a skončí nevyhnutelnou smrtí jednoho z teroristů. Ale víc vám neřeknu:-P
Představení nám mírně narušila paní, která neovládla své hlasivky a mluvila spíše nahlas, než potichu:-) ale naštěstí pro nás, opustila sál dřív, než by musel někdo zasáhnout a já myslim, že vim, kdo z herců by jí to dal náležitě najevo:-) a nemyslim Martina...
Príma večer, jo a všem Katkám opožděně všechno nej:-)
Pravidlo Procházkových premiér pořád platí - obrázek

Pravidlo Procházkových premiér pořád platí - obrázek

Právě proběhnuvší premiéra pana Procházky poskytuje posluchači - pozorovateli prostor pro pobavení. Promyšlený příběh plný podlosti, peněz, podvodů, politiky, popřípadě paruk, převleků, pokusů, pohádkových plášťů, přitažlivosti, pravdy.

Politik podvádí právoplatnou partnerku. Průvodkyně přímými přenosy ping pongu, plavání, pozemního póla... podobných.
Pronajatý pokoj.
Pisatel příběhů pro promítací plátna potřebuje peníze. Podlý politikův  "poddaný" připravil plán proti politikovi. Potřebuje promítačovu pomoc. Pásku.
"Profesor" provádějící pokusy. Píše první "profesorova" přítelkyně.
Podváděná politikova partnerka poznává pravdu, přesto pomáhá politikovi při předvolebním proslovu.
Pisatel příběhů poznává pocit pravé přitažlivosti. Potřebuje "Profesorovu" pomoc.
Pohádkový plášť přesvědčí politika.
Přichází podvečer plný překvapení...
Příběh pěkně přibarvuje prdvidící paní Plachá.

Potlesk pro parádní představení.  Poklona pane Procházko!   

páni, palice přehřátá přemejšlenim ... podařený příspěvek :-D
1

Proč jsem navštívil(a) tyhle stránky?

ze zvědavosti (2504 | 20%)
ani nevím (2411 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one