MgA. Martin Stránský se narodil 11. února 1970 (vodnář) v Jihlavě. Tatínek, Miloš Stránský, je herec a působil také jako ředitel Horáckého divadla v Jihlavě. Maminka je učitelka.

     Martin hrál v divadle už jako dítě, ale tehdy ještě po herecké kariéře netoužil. Studoval gymnázium v Telči a věnoval se sportu - závodně hrál volejbal - a uvažoval o fakultě tělesné výchovy a sportu. Ovšem po odehrání ochotnického představení se souborem, kde vystupoval také jeho otec, se rozhodl pro DAMU. Přijímačky vyšly až napodruhé, a tak Martin strávil rok v jihlavském Horáckém divadle jako elév. DAMU absolvoval roku 1994 rolí Laca v Její pastorkyni. 

     Od roku 1993 je ve stálém angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla, kde ztvárnil na desítky komediálních, psychologických, vážných či historických rolí. Dokonce ukázal i svůj hudební talent v představení Šakalí léta. Odtancoval i odzpíval hlavní roli Bejbyho.
     
Někdy od roku 1995 se věnuje dabingu a také se objevil v několika českých seriálech, televizních filmech, pohádkách či celovečerním filmu.
    

Martin má rád společnost a rád se baví. Když chce ale být sám, hraje prý počítačové hry nebo si přečte nějakou dobrou knihu. U sportů vyhledává ty kolektivní a nejlépe se odreaguje při squashi nebo hokeji (což také dokazuje fakt, že je registrovaným hráčem ČHS a můžete ho vidět nastupovat na led v Plzni a okolí za HC Ekonomické stavby B).
     

Je rozvedený. Žije v Plzni.

Zdroj: Divadlo J. K. Tyla Plzeň, internet

 

Proč jsem navštívil(a) tyhle stránky?

ze zvědavosti (2504 | 20%)
ani nevím (2411 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one